Jdi na obsah Jdi na menu

Vyhlašujeme 6. ročník konkurzu písničkářských osobností O PTÁKA NOHA

15. 9. 2018

logo-fcb-page-001.jpg

Vážení a milí,

dostáváme spoustu různých nahrávek či odkazů na ně, písničkáři nevymírají, je jich jako hub po dešti (prašivky rostou taky)...

Rozhodli jsme se v úctě k tradici volného sdružení Šafrán a v duchu tvorby sdružení Osamělých písničkářů vyhlásit po letech opět jakýsi konkurs talentů, pátrání po osobnostech, hledání písničkářů, kteří víc než na rychlou kariéru a slávu myslí na to, co chtějí sdělit.

Poprvé byla „soutěž“ o Ptáka Noha vyhlášena členy volného sdružení Šafrán (Hutka, Merta, Pallas a další) v sedmdesátých letech. Vyšly z ní osobnosti jako Slávek Janoušek, Jan Burian, Josef Nos a další... Podruhé jsme se k ptákovi Nohovi vrátili na sklonku minulého režimu v roce 1989 a objevili se Jan Jeřábek, František Janče, Caine a další...

Kdo se objeví dnes, je na Vás. Budeme se těšit.

Rozhodovat budou (dle abecedy):

Jan Burian, písničkář
Antonín Kocábek, hudební publicista a dramaturg Kaštanu
Petr Linhart, písničkář 
Anna Mašátová, hudební publicistka
Petr Váša, fyzický básník

A zde je několik rad a pokynů pro Vás, kteří máte chuť do toho jít:

Na adresu optakanoha@email.cz nám zašlete zprávu, která bude obsahovat:

- vaše jméno, kontaktní údaje a pár slov o Vás.

- pět nahrávek (ne více, ne méně) Vašich autorských písní s českými texty ve Vašem autorském podání ve formátu mp3 (kapacita přílohy jedné zprávy je do 25 MB, je-li příloha větší, pošlete ve dvou zprávách nebo přes nějaké úložiště typu www.uschovna.cz).

- pět souborů ve formátu doc nebo docx s texty písní, které jsou na zaslaných nahrávkách.

To vše prosím zašlete do 7. listopadu do půlnoci.

Z přihlášených účastníků vybereme šest adeptů, na kterých se shodne porota. Vybrané pozveme na koncert v pražském klubu Kaštan, který proběhne v sobotu 15. prosince od 18:00 a určitě to nebude poslední příležitost ke spolupráci.

Výsledek 6. ročníku konkurzu zveřejníme nejpozději 1. prosince na stránkách www.osamelipisnickari.cz a všechny vybrané přímo oslovíme.

A tak ještě jednou: těšíme se, že se potkáme.