Jdi na obsah Jdi na menu

Koncerty a aktuality

Naše nejbližší koncerty:

25.5. Praha, 
Kaštan
Jana Kozubková, Jan Jeřábek,
Tamara Nathová
20:00
23.6. Praha, 
Kaštan
Letní setkání 20:00

 

 

 

Příspěvky

Letní setkání na Kaštanu bylo ve středu 18. června

26. 5. 2014

Jako obvykle jsme ukončili jarní koncertní sezónu letním setkáním. Na velmi vydařený večírek dorazili: Jan Burian, Marka Míková, Jana Šteflíčková, Tamara Nathová, Jiří Smrž, Jiří Konvrzek, Caine-Mi, Karel Vepřek, Michal Bystrov a Petr Linhart. Přejeme Vám krásné prázdniny a nashledanou zase v září na Kaštanu!

osam.jpg

 

Nová fotogalerie z květnového večírku

25. 5. 2014

Dvorní fotograf Osamělých písničkářů Martin Myslivec právě zaslal vydařenou kolekci fotografíí z květnového večírku na Kaštanu s Janem Jeřábkem, Dášou Voňkovou, Adamem Rutem a Filipem Pýchou. K prohlédnutí je zde. Martine, děkujeme!

jer.jpg

 

12. Festival Osamělých písničkářů je právě za námi, prohlédněte si fotografie!

6. 4. 2014

Náš dvorní fotograf Martin Myslivec oba dva dny poctivě prostál a profotografoval a tedy se můžete pokochat jeho dílem:

Fotoreport z prvního dne (pátek 4. dubna 2014)

Fotoreport ze druhého dne (sobota 5. dubna 2014)

Martine, děkujeme - a také děkujeme všem Vám, kteří jste v hojném počtu přišli a spolu s námi si festival užili!

Letos v pražském Kaštanu zahráli: Karel Vepřek * Caine * Jana Šteflíčková * Karel Diepold * Terezie Palková * Tamara Nathová * Dáša Voňková * Jan Jeřábek * Petr Linhart * Petr Váša * Daniel Fikejz & Lucie Palonciová * Jiří Dědeček * Hynek Žirovnický * Jiří Konvrzek * Zuzana Homolová * Adam Rut * Petr Nikl * Jaromír Typlt * Marka Míková * Michal Bystrov * BONUS * Filip Pýcha * Karolina Kamberská * Martina Trchová * Jiří Smrž * Jan Burian * Karel Vepřek * Caine * Jana Šteflíčková * Karel Diepold * Terezie Palková * Tamara Nathová * Dáša Voňková * Jan Jeřábek * Petr Linhart * Petr Váša * Daniel Fikejz * Jiří Dědeček * Hynek Žirovnický * Jiří Konvrzek * Zuzana Homolová * Adam Rut * Petr Nikl * Jaromír Typlt * Marka Míková * Michal Bystrov * BONUS * Filip Pýcha * Karolina Kamberská * Martina Trchová * Jiří Smrž * Jan Burian

 

Nová fotogalerie - tentokráte z březnového večera...

21. 3. 2014

Večer s Janem Burianem, Přemyslem Rutem & Markétou Potužákovou, Karolinou Kamberskou a Petrem Linhartem, jakož i předkoncertní atmosféru zachytil (tentokrát v odstínech šedi :-) Martin Myslivec. Vřelý dík! Prohlížet můžete zde...

 

Jiří Smrž podruhé držitelem žánrové ceny Anděl - blahopřejeme!

15. 3. 2014

andel-smrz-2.jpgJiří Smrž se stal držitelem žánrové ceny Anděl 2013 za album Kořeny. Je to už jeho druhý Anděl v kategorii folk a country, prvního získal za předchozí album Poslední láska v roce 2005. Z toho plyne, že každé nové album Jiřího Smrže je velkou událostí. 
Blahopřejeme!

 

Osamělé písničkáře potkáte také v Soběslavi

19. 2. 2014

rolnicka.jpgV komorním prostředí soběslavské kavárny/čajovny Rolnička probíhají nově koncerty členů našeho volného sdružení. Po vydařených koncertech Jiřího Smrže, Petra Linharta a Jany Šteflíčkové na Vás čekají:

pátek 28. března - Martina Trchová a Patrik Henel
pátek 11. dubna - Karel Diepold

Oba koncerty začínají v 19:00.

Rolničku najdete v příjemně starobylém domě v Bezděkově ulici 122, krom bohatého výběru čaje a kávy si můžete dát i pivo, sklenku vína či něco k zakousnutí. Návštěvou Rolničky navíc podpoříte provoz místních chráněných dílen.

 

Ňet vekšeho rozkošu - album Zuzany Homolové

18. 2. 2014

net-vetksiho.jpgChtělo by se napsat: nové album Zuzany Homolové, ale od vydání uplynul skoro rok. Tedy je nejvyšší čas na album upozornit i na našich stránkách. Činíme tak citací z recenze Ondřeje Bezra na serveru iDNES:

Bezesporu nejznámější slovenská písničkářka Zuzana Homolová svoje posluchače rozhodně nezahrnuje nadprodukcí. Právě vycházející album Ňet vekšeho rozkošu je teprve její páté v pořadí. (...) Homolová tentokrát neměla ve studiu externí spolupracovníky, nýbrž album nahrála jako členka pevně fungující a koncertující kapely. Ta existuje pod názvem Trojka Z.H. a kromě zpěvačky ji tvoří kytarista Miloš Železňák, známý z nejrůznějších projektů v široké žánrové šéři od rocku přes blues po jazz, a houslista Samo Smetana. S ním Homolová spolupracuje už léta a právě on se zhostil i produkce nového alba.
Zuzana Homolová proslula zejména jako interpretka lidových balad. K ozdobám jejího repertoáru vždy patřily krvavé morytáty, zpívané jejím jemným dívčím hlasem, což vytvářelo až mrazivě nádherný paradox. Na novém albu krev prakticky neteče – jeho tématem je láska, zejména ta fyzická, a její následky. Což je nepochybně velké téma lidstva odjakživa. Homolová ovšem vybrala lecjaké kuriozity, samozřejmě plné metafor a dvojsmyslů (občas navíc uvedených ve slovenských nářečích, což nám Čechům poněkud stěžuje srozumitelnost), a výsledek je rozhodně dost daleko od běžných folkloristických milostných kreací. To samozřejmě platí dvojnásob o hudební stránce věci, protože nejen sama Homolová, ale zejména její spoluhráči se pochopitelně nikdy nespokojí s nějakým neinvenčním obehráváním lidovek. Úpravy jsou kořeněny harmonicky, aranžérsky i použitím různých cizokrajných instrumentů. Slyšíme ohlasy jazzu, zvláštní psychedelické plochy, ale i souzvuky až odkudsi z hloubi pohanských věků. A celý tenhle mišmaš přitom dokonale drží při sobě.
Jestliže předchozí album Zuzany Homolové Tvojej duši zahynúť nedám (2005) bylo hodnoceno jako její nejlepší, novinka mu velmi povážlivě dýchá na záda. 

Album si můžete objednat mimo jiné přímo u jeho vydavatele - www.slnkorecords.cz.

 

Fotografie z vánočního večírku 2013

22. 12. 2013

 Tradiční vánoční večírek Osamělých písničkářů byl tentokráte doplněn o křest knížky Pohádky pro kulíšky, do které přispěla celá řada členů volného sdružení. Celý článek věnovaný Pohádkám pro kulíšky si můžete přečíst zdePódium bylo plné až přeplněné, na vánoční večírek 2013 dorazili: Jan Burian, Caine & Zuzana Hájková, Jan Jeřábek, Tamara Nathová, Jana Šteflíčková, Petr Váša, Jiří Smrž, Michal Bystrov, Filip Pýcha, Marek Vojtěch, Petr Nikl a Jiří Dědeček.

Fotografoval Martin Myslivec, kterému patří naše velké poděkování!
http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/18.12.2013-kastan/

 

Pohádky s nadějí

21. 12. 2013

pohadky-pro-kulisky.jpg

(Marta Švagrová, Lidové noviny, 20.12.2013)

Na vánočních setkáních volného spolku Osamělých písničkářů v pražském klubu U Kaštanu bývá většinou dost veselo. Přítomné písničkáře jejich guru Jan Burian rozesadí na pódiu do půlkruhu a vyvolává jednoho po druhém, aby předvedli, co mají nového. Zpívají a hrají na roztodivné nástroje, někteří a capella, jiní recitují vesměs vtipné texty, všichni se dobře baví - počítaje v to pochopitelně především početné publikum. Dost často se navzdory někdy docela drsným vtípkům a extravagantnímu projevu neubrání tomu, aby poodhalili svou vesměs křehkou duši. A mnohdy jejich písničky nebo básničky či (u Petra Váši) fyzické produkce nezapřou, že inspirací jim byly děti. Takže nikoho ve středu nepřekvapilo, že večer Osamělých písničkářů začal křtem neobvyklé knížky psané pro sdružení Nedoklubko, pečující o rodiny s předčasně narozenými dětmi. Má výmluvný název Pohádky pro kulíšky a je už druhá v pořadí. Přítomní zpěváci a muzikanti se na ní tentokrát výrazně podíleli - vedle řady spisovatelek a několika maminek totiž své příběhy připojilo i čtrnáct písničkářů. Ochotně a ukázněně odevzdali své texty - veršované i v próze, všechny s maximální empatií k dětskému čtenáři. Nejlepší na tom je, že tyhle pohádky potěší děti zdravé, nemocné, nedonošené i jejich rodiče - možná právě pro ně, rodiče a děti po těžkém traumatickém zážitku, jsou hodně důležité. Proto výzva pořádající organizace Nedoklubko vybízela autory k napsání textů, které budou „hladivé a hřejivé, nejlépe s optimistickým koncem dodávajícím naději.“ 
To všechno se stalo, sešlo se textů víc, než mohla kniha o 272 stranách obsáhnout. Vešly se do ní i krásné ilustrace, rozhovor s maminkou nedonošených dvojčat a osm příběhů dalších. 
Ta naděje, o kterou z Nedoklubka prosili, se ale nevztahuje jen na čerstvou knihu. Je přítomna také v produkci písničkářů, kteří se nedají odradit převažující komercí, skládají, píší a zpívají, co je třeba; většinou zadarmo. Jejich hlas je však slyšet a posluchačů jim už zase přibývá. Je to, řečeno s Václavem Havlem, signifikantní.

 

Právě vychází nové album Jiřího Smrže: Kořeny. Křest 6.12. na Kaštanu a další koncerty následují!

4. 12. 2013

jiri-smrz-koreny.jpgNa nové studiové album Jiřího Smrže si museli posluchači počkat dlouhých osm let od doby, kdy vyšla Poslední láska, která získala v roce 2005 i Anděla v kategorii Folk & Country. Pro natočení alba Kořeny přizval písničkář a básník Jiří Smrž ke spolupráci dávného spoluhráče ze 70. let Jiřího Kováře a ve studiu ve Vyšším Brodě natočili spolu s řadou vzácných hostů třináct typicky smržovsky naléhavých písní: tichých i křičených. Album vydává nakladatelství Galén, na jehož stránkách si jej můžete také objednatKřestní koncert proběhne v pátek 6.12. od 20:00 v Praze v klubu Kaštan, hosty budou Dáša Voňková, Vladimír Merta a Jan Burian. Brněnský křest bude v úterý 10.12. v klubu Leitnerka za účasti Dáši Voňkové, Roberta Křesťana a kapely Žalozpěv, další koncerty čekejte 23.1. v Českých Budějovicích v klubu Horká vana 24.1. v Písku v kavárně U Vavřiny. Jiřího Smrže doprovodí kytarista Jiří Kovář a houslista Ben Lovett.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »