Jdi na obsah Jdi na menu

Koncerty a aktuality

Naše nejbližší koncerty:

3.12. Praha, 
Kaštan
Předvánoční setkání Osamělých písničkářů 20:00

 

 

 

Příspěvky

Fotografie z vánočního večírku 2013

22. 12. 2013

 Tradiční vánoční večírek Osamělých písničkářů byl tentokráte doplněn o křest knížky Pohádky pro kulíšky, do které přispěla celá řada členů volného sdružení. Celý článek věnovaný Pohádkám pro kulíšky si můžete přečíst zdePódium bylo plné až přeplněné, na vánoční večírek 2013 dorazili: Jan Burian, Caine & Zuzana Hájková, Jan Jeřábek, Tamara Nathová, Jana Šteflíčková, Petr Váša, Jiří Smrž, Michal Bystrov, Filip Pýcha, Marek Vojtěch, Petr Nikl a Jiří Dědeček.

Fotografoval Martin Myslivec, kterému patří naše velké poděkování!
http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/18.12.2013-kastan/

 

Pohádky s nadějí

21. 12. 2013

pohadky-pro-kulisky.jpg

(Marta Švagrová, Lidové noviny, 20.12.2013)

Na vánočních setkáních volného spolku Osamělých písničkářů v pražském klubu U Kaštanu bývá většinou dost veselo. Přítomné písničkáře jejich guru Jan Burian rozesadí na pódiu do půlkruhu a vyvolává jednoho po druhém, aby předvedli, co mají nového. Zpívají a hrají na roztodivné nástroje, někteří a capella, jiní recitují vesměs vtipné texty, všichni se dobře baví - počítaje v to pochopitelně především početné publikum. Dost často se navzdory někdy docela drsným vtípkům a extravagantnímu projevu neubrání tomu, aby poodhalili svou vesměs křehkou duši. A mnohdy jejich písničky nebo básničky či (u Petra Váši) fyzické produkce nezapřou, že inspirací jim byly děti. Takže nikoho ve středu nepřekvapilo, že večer Osamělých písničkářů začal křtem neobvyklé knížky psané pro sdružení Nedoklubko, pečující o rodiny s předčasně narozenými dětmi. Má výmluvný název Pohádky pro kulíšky a je už druhá v pořadí. Přítomní zpěváci a muzikanti se na ní tentokrát výrazně podíleli - vedle řady spisovatelek a několika maminek totiž své příběhy připojilo i čtrnáct písničkářů. Ochotně a ukázněně odevzdali své texty - veršované i v próze, všechny s maximální empatií k dětskému čtenáři. Nejlepší na tom je, že tyhle pohádky potěší děti zdravé, nemocné, nedonošené i jejich rodiče - možná právě pro ně, rodiče a děti po těžkém traumatickém zážitku, jsou hodně důležité. Proto výzva pořádající organizace Nedoklubko vybízela autory k napsání textů, které budou „hladivé a hřejivé, nejlépe s optimistickým koncem dodávajícím naději.“ 
To všechno se stalo, sešlo se textů víc, než mohla kniha o 272 stranách obsáhnout. Vešly se do ní i krásné ilustrace, rozhovor s maminkou nedonošených dvojčat a osm příběhů dalších. 
Ta naděje, o kterou z Nedoklubka prosili, se ale nevztahuje jen na čerstvou knihu. Je přítomna také v produkci písničkářů, kteří se nedají odradit převažující komercí, skládají, píší a zpívají, co je třeba; většinou zadarmo. Jejich hlas je však slyšet a posluchačů jim už zase přibývá. Je to, řečeno s Václavem Havlem, signifikantní.

 

Právě vychází nové album Jiřího Smrže: Kořeny. Křest 6.12. na Kaštanu a další koncerty následují!

4. 12. 2013

jiri-smrz-koreny.jpgNa nové studiové album Jiřího Smrže si museli posluchači počkat dlouhých osm let od doby, kdy vyšla Poslední láska, která získala v roce 2005 i Anděla v kategorii Folk & Country. Pro natočení alba Kořeny přizval písničkář a básník Jiří Smrž ke spolupráci dávného spoluhráče ze 70. let Jiřího Kováře a ve studiu ve Vyšším Brodě natočili spolu s řadou vzácných hostů třináct typicky smržovsky naléhavých písní: tichých i křičených. Album vydává nakladatelství Galén, na jehož stránkách si jej můžete také objednatKřestní koncert proběhne v pátek 6.12. od 20:00 v Praze v klubu Kaštan, hosty budou Dáša Voňková, Vladimír Merta a Jan Burian. Brněnský křest bude v úterý 10.12. v klubu Leitnerka za účasti Dáši Voňkové, Roberta Křesťana a kapely Žalozpěv, další koncerty čekejte 23.1. v Českých Budějovicích v klubu Horká vana 24.1. v Písku v kavárně U Vavřiny. Jiřího Smrže doprovodí kytarista Jiří Kovář a houslista Ben Lovett.

 

Fotografie z listopadového večera v pražském Kaštanu

24. 11. 2013

Ve fotogalerii přibylo album z bohatě navštíveného listopadového večera (20.11) v pražském Kaštanu v sestavě Jiří Konvrzek - Petr Linhart - Jiří Dědeček & Vojtěch Heřmánek - Michal Bystrov & Tamara Nathová.
Fotografoval Martin Myslivec. Martine, děkujeme!
http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/20.11.2013-kastan/

 

Dvě knížky Michala Bystrova

29. 10. 2013

sebevrazda_obal.jpgblues_titul.jpgKdož jste příznivci písní Michala Bystrova, můžete si k nim pořídit rovněž některou z Michalových nových knížek, či dokonce rovnou přímo obě. Jedna se jmenuje Blues na rozcestí s podtitulem Variace na texty starých bluesmanů, druhá pak Sebevražda čápem s podtitulem Básně z let 1998 - 2013. Více o knížkách a možnostech jejich objednání se dozvíte po rozkliknutí odkazů skrytých v jejich názvech. Zbývá popřát příjemné počtení...

 

Osamělí písničkáři na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

24. 10. 2013

Na 23. Podzimním knižním veletrhu (18. října – 19. října 2013) v Havlíčkově Brodě jste mohli najít také stánek Osamělých písničkářů. Představení volného sdružení bylo zahájeno již ve středu 16. října 2013 unikátním společným koncertem pánů Jana Buriana a Jiřího Dědečka v poetickém podkroví kavárny U Notáře. Kolem stánku pak během veletrhu panoval čilý ruch, v nabídce byly CD a knihy autorů z okruhu Osamělých písničkářů i další díla z edice Olivovníky nakladatelství Galén. Děkujeme panu Tomáši Holendovi, který pro nás vše obětavě zařídil a všem dalším, kteří myšlenku podpořili - pořadatelce veletrhu paní Markétě Hejkalové, Okrašlovacímu spolku Budoucnost a kavárně U Notáře. Těšíme se na příští ročník!

stanek_osamelych_pisnickaru_knizni_veletrh_havlickuv_brod_2013.jpg

 

Fotografie z 18. září v pražském Kaštanu

18. 9. 2013

Přinášíme fotografie z prvního podzimního večera Osamělých písničkářů v pražském Kaštanu ve středu 18. září s Lenkou Dusilovou, Janou Šteflíčkovou, Karlem Vepřekem a Žofií Kabelkovou, která zaskočila za původně ohlašovanou Dášu Voňkovou. Fotografie pořídil již tradiční fotograf Osamělých písničkářů Martin Myslivec - děkujeme!
http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/18.9.2013-kastan/

 

Finský písničkář Juhana Iivonen & český písničkář Filip Pýcha v úterý 17.9. na Kaštanu

14. 8. 2013

german_tour_kuva2.jpgVy všichni, kteří se již nemůžete dočkat velkolepého otevření podzimní sezóny Osamělých písničkářů na Kaštanu (i vy všichni ostatní) si můžete den předem dopřát další bonbónek. V úterý 17. září zde bude hrát finský písničkář Juhana Iivonen, kterého podpoří a uvede český písničkář Filip Pýcha. Neponechejte je napospas  jejich osamělosti! Filipa už určitě znáte, Juhana si můžete poslechnout na jeho oficiálních stránkách. Událost můžete sledovat i na Facebooku.

 

Otisky příběhů ze snů - nové album Jana Jeřábka

4. 7. 2013

jerabek.jpgJe tady právě v předchozím článku již inzerované léto & prázdniny, ale kola showbussinesu se samozřejmě neúprosně točí dál :-). K letním dnům tudíž může neodmyslitelně patřit i nové, v mnoha ohledech zcela originální album Jana Jeřábka Otisky příběhů ze snů. Předáváme slovo anotaci na stránkách vydavatele (nakladatelství Galén):

Experimentální hudebně-poetický projekt Jana Jeřábka vznikl na základě jeho mnohaleté fascinace snovým procesem. Ze stovek snů, s nimiž jako terapeut pracoval, vybral několik, které jej oslovily svými příběhy, básnickými obrazy i hlubinnou dynamikou. Jedná se o sny, které zachycují některé typické duševní struktury člověka dnešní doby. Hudbu založil na konceptuální metodě, kterou rozšířil o ambientní, etnické a noiseové prvky. Účast na tomto albu přijaly osobnosti naší hudební, literární i výtvarné scény: Jan Burian, Jana Ježková, Andrea Landovská, Vlastislav Matoušek, Marka Míková, Petr Nikl, Jiří Smrž, Martina Trchová, Petr Váša a Ondřej Ježek. Výpravné vydání obsahuje kromě CD i booklet s texty, ale navíc i knižní přílohu - rozsáhlý rozhovor Klesnout ke snu, který pro hlubší zájemce mapuje některé psychoterapeutické souvislosti práce se sny.

Otisky příběhů ze snů
si můžete objednat například na stránkách vydavatele.

http://www.jerabek.estranky.cz/ 

 

Fotografie z festivalu Osamělých písničkářů

16. 4. 2013

plakat-f.jpgFotografie z prvního dne jedenáctého ročníku Festivalu Osamělých písničkářů, tedy z pátku 12. dubna 2013, pořídil Martin Myslivec.

http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/12.4.13--festival-osamelych-pisnickaru-podle-martina-myslivce/

Dění druhého dne jedenáctého ročníku Festivalu Osamělých písničkářů, tedy soboty 13.4.2013, zachytil Zdeněk Krejčí, vůdčí duch klubu Kaštan.

http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/13.4.13-festival-osamelych-pisnickaru-podle-zdenka-krejciho/

Oběma pánům patří velké poděkování!

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »