Jdi na obsah Jdi na menu

Koncerty a aktuality

18.04.
19.04.
Youtube

Festival Osamělých písničkářů ONLINE
Jan Burian, Jiří Konvrzek, 
Filip Pýcha, Tamara Nathová, 
Karel Diepold, Dáša Voňková, 
Jiří Smrž + Kli, Jiří Dědeček, 
Martina Trchová, Bio Masha, 
Jana Šteflíčková, Inženýr Vladimír
​Petr Váša, Marka Míková, 
Michal Bystrov, Petr Linhart, 
Jan Jeřábek, Jana Kozubková,
Caine-Mi, Zuzana Homolová (SK), 
Hmlisto (SK), Adam Rut, 
Mucha, Jakub König,
Ellen Makumbirofa, Prune,
Martin Kyšperský, Terezie Palková,
Petr Nikl

20:00
 

 

 

Příspěvky

Fotogalerie z 18. listopadu na Kaštanu

25. 11. 2015

imgp5548.jpgJiří Smrž, Bonus, Michal Bystrov a Petr Nikl se (v tomto pořadí) představili na listopadovém večeru Osamělých písničkářů, který se konal ve středu osmnáctého. Bonuse navíc doprovázela DJ Mary C. Za krásné fotografie (zvlášť pěkná je ona "Nikl ve skle") patří tradiční poděkování Martinu Myslivcovi.

Fotogalerii najdete zde.

 

Letná - třetí album Jany Šteflíčkové právě vyšlo v Galénu

24. 11. 2015

jana.jpegTřetí deska písničkářky a herečky Jany Šteflíčkové, nazvaná Letná, obsahuje třináct nových skladeb. Písně z alba vznikly explozivně, z jamů a rozhovorů s kamarádem, kterého autorka žertem označuje za „posledního z hipíků“. Hudbu nahrála zpěvačka převážně sama, s přispěním spřátelených muzikantů. Žánrově je album velmi otevřené, od folku přes blues a jazz až k psychedelickému minimalismu. Písně nepatří k typickým deníkovým zápiskům písničkářů – je v nich dotek surrealismu a tajemství…

Písně: Peron * Déšť * Oslík * Město * Čajovník * Broskev * Včelám * Indiáni * Tak něžná je noc * Babičky * Oceán * Řeka * Slunce a měsíc

 

Turniketem do ráje - Ondřej Bezr recenzuje první společné album Osamělých písničkářů

16. 11. 2015

Fotogalerie z říjnového večera na Kaštanu

17. 10. 2015

kitt.jpgDeštivá středa 14.10. uvítala na pódiu pražského Kaštanu Kittchena, Petra Vášu, Dášu Voňkovou a Karla Vepřeka. Navštívil nás také pan Tomáš Holenda z Okrašlovacího spolku Budoucnost, díky kterému byli Osamělí zastoupeni na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Fotografoval Martin Myslivec, díky! Fotogalerie zde.

 

Osamělí písničkáři na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě - 9. a 10.10.

26. 9. 2015

Díky Okrašlovacímu spolku Budoucnost byly i letos (již třetím rokem) na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě k mání i nahrávky a knížky z autorských dílen volného sdružení Osamělí písničkáři. Děkujeme všem členům Okrašlovacího spolku a jmenovitě pak panu Tomáši Holendovi, moc si toho vážíme!
vele.jpg

 
 

Fotografie ze zářijového večírku

24. 9. 2015

imgp2065.jpgPodzimní sezónu koncertů Osamělých písničkářů v pražském klubu Kaštan jsme zahájili ve středu 16.9. Hráli Marka Míková, Jiří Dědeček, Jiří Konvrzek a Petr Linhart. Zastavil se také pan nakladatel Lubomír Houdek s právě čerstvým CD Turniketem do ráje. Fotografoval Martin Myslivec. 
Fotogalerii najdete zde.

 

Turniketem do ráje

7. 9. 2015

V pondělí 7. září vyšlo v nakladatelství Galén první společné album Osamělých písničkářů nazvané Turniketem do ráje. Jeho producent Jan Jeřábek vybral patnáct písní, které se letmo či silněji dotýkají témat duchovních nebo vesmírných. Spolu s písněmi je na albu zastoupeno patnáct Osamělých písničkářů (od začátku do konce: Jan Burian, Dagmar Voňková, Jiří Konvrzek, Martin Kyšperský, Marka Míková, Jiří Dědeček, Petr Nikl, Jan Jeřábek, Zuzana Homolová, Karel Diepold, Jiří Smrž, Petr Linhart, Jana Šteflíčková, Daniel Fikejz a Karel Vepřek). V nakladatelské anotaci alba se praví: "Osamělí“ svojí nekomerční tvorbou i pospolitostí navazují na nejlepší tradice písničkářského žánru i ducha někdejšího Šafránu, který v jiné době a za jiných podmínek inicioval Jaroslav Hutka. Všechny skladby tohoto CD pak dosvědčují, co především spojuje dobu tehdejší i dnešní: radost z písně, hry a zpívaného slova... Album si můžete objednat u svého knikupce nebo na stránkách www.galen.cz, případně zakoupit na koncertech Osamělých písničkářů v pražském Kaštanu.

turniket.jpg

 

Fotografie z Letního setkání na Kaštanu ve čtvrtek 4.6.

8. 6. 2015

Tradiční letní setkání na konci jarní sezóny ve čtvrtek 4. června 2015 v pražském Kaštanu moderoval Jan Burian, dále přišli: Marka Míková, Caine-Mi, Petr Nikl, Michal Bystrov, Petr Linhart. Děkujeme Martinovi Myslivcovi za fotografie a těšíme se na Vás zase na podzim!
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

imgp6642.jpg

 

Fotogalerie z květnového večírku (20.5.)

25. 5. 2015

Květnový večer v Kaštanu proběhl v sestavě Jan Jeřábek - Dáša Voňková - Zuzana Homolová - Michal Bystrov. Fotografoval Martin Myslivec, kterému tímto děkujeme za tradičně pěkné fotky! Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii.

imgp5840.jpg

 

Fotografie z 13. festivalu Osamělých písničkářů

23. 4. 2015

Díky Martinovi Myslivcovi přinášíme dvě fotogalerie z 13. Festivalu Osamělých písničkářů v pražském Kaštanu. Martine, díky!

Pátek 17. dubna 2015
Sobota 18. dubna 2015

imgp3826.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »