Jdi na obsah Jdi na menu

Koncerty a aktuality

Naše nejbližší koncerty:

3.12. Praha, 
Kaštan
Předvánoční setkání Osamělých písničkářů 20:00

 

 

 

Příspěvky

Festivalové poděkování

19. 4. 2015

galen.jpgV pořadí třináctý Festival Osamělých písničkářů v pražském Kaštanu je právě za námi, děkujeme Vám všem, kdo jste dorazili za hojnou účast, děkujeme pořadatelům a mistrům zvuku a především PhDr. Lubomíru Houdkovi a jeho nakladatelství Galén za mocnou podporu!
V blízké době se můžete těšit na fotografie Martina Myslivce, jakož i na květnový večírek.

 

Program 13. Festivalu Osamělých písničkářů na pátek 17.4. a sobotu 18.4.

10. 4. 2015

Pro ty z Vás, kteří se budete chtít vydat do pražského Kaštanu (Bělohorská 150, zastávka tramvají 22 a 25 U Kaštanu) jen na jeden festivalový den, přinášíme doplněný rozpis písničkářů, kteří budou vystupovat. Nikoliv však už podrobně v přesných časech, ty budou překvapením pro Vás a možná i pro nás :-). Pořadí je tedy opět čistě abecední!

Pátek 17. dubna: 
Bonus, Caine-Mi, Zuzana Homolová, Jan Jeřábek, Kittchen, Martin E. Kyšperský, Marka Míková, Nikola Muchová, Přemysl Rut, Jiří Smrž, Petr Váša, Karel Vepřek   

Sobota 18. dubna: 
Jan Burian, Jiří Dědeček, Karel Diepold, Dan Fikejz, Jiří Konvrzek, Petr Linhart, Tamara Nathová, Terezie Palková, Filip Pýcha, Adam Rut, Jana Šteflíčková,  Martina Trchová, Dáša Voňková. 

A ještě zbývá zopakovat - festivalové koncerty budou začínat vždy v 16:30, poslední účinkující se na scéně objeví půl hodiny před půlnocí. Každému písničkáři bude patřit půlhodina na pódiu. Rezervovat vstupenky si můžete již dnes na stránkách Kaštanu - http://kastan.unijazz.cz/program/rezervace/?ID=246. Cena vstupenky na jeden večer je 200 Kč, na oba večery pak 300 Kč. Těšíme se na Vás! 

op-plakat.jpg

 

Festivalový časopis je zde!

8. 4. 2015

Stáhněte si Čtení pro přátele, monotematické číslo, zaměřené na nadcházející festival...

 

Fotogalerie z března

23. 3. 2015

osp.jpgBřeznový večírek na Kaštanu ve středu 18.3. proběhl ve složení Jiří Smrž - Filip Pýcha - Jiří Konvrzek / Lukáš Kalivoda. Za nepřítomnou Martinu Trchovou se omlouváme, fotografoval přítomný Martin Myslivec (děkujeme!), fotky najdete například zde.

 

Fotogalerie z únorového večírku

20. 2. 2015

imgp10019.jpgDíky našemu dvornímu fotografovi Martinu Myslivcovi přinášíme fotogalerii z únorového večera Osamělých písničkářů v pražském Kaštanu.
Ve středu 18.2. hráli Kittchen, Petr Váša, Petr Linhart,
Jana Šteflíčková.

Fotogalerii najdete na linku 
http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/18.2.15-kastan/

 

Proti proudu: Jiří Smrž

29. 12. 2014

Dokumentární film Tadeáše Bognára o (ne)známém „osamělém“ písničkáři, básníkovi a nenápadném držiteli dvou hudebních cen Anděl v kategorii folk a country. 
 

 

A ještě malý tip na vánoční dárek nejen pro děti...

22. 12. 2014

nech_ten_mech_obalka_modra.jpgMáte rádi Michala Bystrova a Petra Nikla? Můžete si je oba, navíc společně s dětmi užít v knížce Nech ten mech. Verše napsal MIchal Bystrov, Petr Nikl je autorem ilustrací.  Více se o knížce dozvíte na odkazech
http://www.michalbystrov.cz/nech_ten_mech.htm,
případně http://www.meander.cz/nech-ten-mech.

 

Přinášíme fotografie z vánočního večírku a přejeme Vám krásné svátky, jakož i skvělý patnáctý rok!

20. 12. 2014

Fotografiemi Martina Myslivce (odkaz zde) z vánočního večírku na Kaštanu ve středu 17.12. končíme rok letošní, přejeme Vám krásné svátky a do roku nového všechno dobré. Na shledanou v lednu 2015 opět na Kaštanu!
001031.jpg

 

Fotografie z listopadového večírku

24. 11. 2014

imgp7117.jpgVe středu 19. listopadu 2014 proběhl v pražském Kaštanu další podzimní večírek Osamělých písničkářů. Na jevišti se postupně vystřídali Jiří Smrž, Michal Bystrov, Martina Trchová (s kytaristou Patrikem Henelem) a Filip Pýcha. Fotografoval Martin Myslivec, kterému patří naše velké poděkování! Fotky si můžete prohlédnout na linku http://www.osamelipisnickari.cz/fotoalbum/fotografie-z-koncertu/19.11.14-kastan/

 

Osamělí písničkáři již podruhé na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

29. 10. 2014

Z účasti osamělých písničkářů na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě by mohla vzniknout zajímavá tradice. Při letošním již 24. ročníku veletrhu (konal se ve dnech 17. a 18. října) byl stánek s nabízenými CD písničkářů podstatně bohatší, než při premiéře v ročníku minulém. Přičinili se o to jak písničkáři samotní zvýšeným zájmem o představení své tvorby, ale zejména se tak stalo díky nakladatelství Galén, které na stánek Osamělých písničkářů nabídlo velmi pestrou písničkářskou kolekci. Dohromady si zájemci mohli vybrat ze souboru více jak sedmdesáti CD. Veletrh byl úspěšný i komerčně, za oba veletržní dny se podařilo prodat téměř 100 CD s pestrou písničkářskou tvorbou. Tuto příležitost již podruhé pro veřejnost připravil Okrašlovací spolek Budoucnost z Havlíčkova Brodu a tamní kavárna U Notáře s laskavým pochopením pořadatelky 24. Podzimního knižního trhu paní Markéty Hejkalové (http://www.hejkal.cz/).

Osamělí písničkáři mají v Havlíčkově Brodě zastání nejen na knižním trhu. V příjemném prostředí Poetického podkroví nad kavárnou U notáře se v tomto roce na samostaných akcích již představili Dagmar Voňková-Andrtová (červen), Petr Linhart (září) a Jiří Dědeček (říjen). Také tyto akce spolupořádají Okrašlovací spolek Budoucnost a kavárna U Notáře.
op.png

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »