Jdi na obsah Jdi na menu

Koncerty a aktuality

16.12. Praha, Kaštan Vánoční večírek 

19:30

27.01. Praha, Kaštan Jana Šteflíčková, Petr Váša,
Jana Kozubková
19:30

 

 

 

 

Příspěvky

Festival Osamělých písničkářů, den druhý - vysíláme dnes (19.4.) od 20:00

19. 4. 2020

 

A jedeme! Festival Osamělých písničkářů, den první...

18. 4. 2020

 

Festival Osamělých písničkářů ONLINE 18. a 19. dubna

2. 4. 2020

Každoroční Festival Osamělých písničkářů bývá hudební přehlídkou prezentující tvorbu mnoha současných hudebních osobností.
I přes nepřízeň současné situace jsme se rozhodli festivalu nevzdat a uspořádat jeho vysílání na YouTube kanálu Produkční skupiny Jelení SKOK, a to v sobotu 18.4. a v neděli 19.4. vždy od 20:00. Každý účinkující nahraje přímo pro tuto příležitost krátký vstup. Jednotlivé vstupy budou jako obvykle uvedeny slovem zakladatele volného sdružení Osamělých písničkářů Jana Buriana. Online festival můžete finančně podpořit na odkazu www.donio.cz/osamelipisnickari, předem děkujeme - a těšme se!

kastan_online_a4.jpg

Krásný plakát pro nás navrhl a připravil Golda, takto věhlasný člen neméně věhlasné plzeňské formace Znouzectnost. Pokud pro něj najdete příhodné využití, je možné si ho stáhnout také v plné velikosti zde. Za případnou pomoc s propagací předem děkujeme!

 

10.2. na Kaštanu s Adamem Rutem, Petrem Niklem a Filipem Pýchou

30. 1. 2020

83073858_2713992038649291_6930731774288855040_o.jpg

Další pravidelný večer společné oslavy písničkářství, jen zdánlivě osamělého, nás čeká v úterý 10.2., představí se na něm pánové Adam Rut, Petr Nikl a Filip Pýcha. Přijďte, bude to veselé :-) !
Začátek jako vždy ve 20:00, rezervace na stránkách Kaštanu, je možná, ale není povinná...

 

Mikulášský večírek Osamělých písničkářů 5.12.

5. 12. 2019

Ve čtvrtek 5.12. se od 20:00 v pražském klubu Kaštan konalo tradiční předvánoční setkání volného sdružení Osamělých písničkářů. Na pódiu se sešli: Jan Burian, Jana Šteflíčková, Petr Nikl, Karel Vepřek, Petr Váša, Jiří Konvrzek, Michal Bystrov, Jiří Smrž & Kateřina Kličková, Jiří Dědeček a Petr Linhart. Přejeme Vám klidné dny adventu...

op-2019-12.jpg

 

Podzimní sezóna zahájena, prohlédněte si fotografie z 16.9.

21. 9. 2019

20190916mamy-imgp2342.jpgPěkně vyvážený, trojvrstvý sendvič! Caine-Mi, Zuzana Dumková, Michal Bystrov. Každý z úplně jiného světa, dohromady nový vesmír. Takto jsme zahájili podzimní sezónu na Kaštanu v pondělí 16. září 2019. Tradiční poděkování Martinu Myslivcovi, našemu dvornímu fotorgrafovi. Galerii si můžete prohlédnout například zde.

 

Tak ještě pár fotek na konec jarní sezóny...

7. 6. 2019

20190603mamy-imgp0245.jpgDalší - popravdě nevíme už vlastně kolikátá - sezóna je za námi, skončila v pondělí 3.6. společným večírkem, který svým objektivem v černé i bílé zachytil Martin Myslivec. Děkujeme Martinovi, přejeme Vám krásné léto a těšíme se na setkání na Kaštanu zase na podzim! Fotografie najdete třeba zde.

 

Fotografie z májového večírku 7.5.

7. 5. 2019

20190507mamy-imgp6728.jpgFotografie z májového večírku (7.5., Prune, Marka Míková, Martin Kyšperský) jsou zde. 
Fotografoval Martin Myslivec, děkujeme!

 

Fotoreport z Festivalu Osamělých písničkářů

1. 5. 2019

20190426mamy-imgp5494.jpgFestival Osamělých písničkářů se letos konal už po šestnácté. Páteční koncert (26.4.) zahájila Martina Trchová, následovaly dvě nové tváře - Eliška Sýkorová a Jana Kozubková, po nich přišli na scénu Dáša VoňkováKarel DiepoldZuzana HomolováJan BurianJan JeřábekPetr Linhart a večer uzavřel Jiří Smrž doprovodu houslisty Bena Lovetta a flétnistky Kateřiny Kličkové. V sobotu 27.4. se na prknech Kaštanu se postupně objevili Caine-mi, Jana Šteflíčková, Michal Bystrov, Prune, Adam Rut, Jiří Konvrzek, Tamara Nathová, Jiří Dědeček, Filip Pýcha a v záskoku za Martina Kyšperského ještě Petr Linhart.

Fotografoval Martin Myslivec - děkujeme!

Páteční galerii najdete zde, galerii ze soboty pak zde. 

 

 

Po festivalu - fejeton Jana Buriana

28. 4. 2019

Probudilo mě pípnutí esemesky. Honza Jeřábek, písničkář (a autor veršů Pod okny teče asfaltová řeka a po ní ztěžka plují popelnice), mi napsal: „David Byrne v jednom rozhovoru řekl, že písně sice nezmění svět, ale kolem nich se může vytvořit komunita, která dává smysl. Řekl bych, že se nám to daří.“ 
Byla neděle krátce po osmé ráno, a přestože ve všední den většinou vstávám dřív, trvalo mi dost dlouho, než jsem se posadil a trochu se rozkoukal. Měl jsem za sebou organizování a uvádění dvoudenního festivalu volného sdružení Osamělí písničkáři, které je pro mě i teď, po zhruba šestnácti letech existence, pořád malý zázrak. Díky němu se poměrně pravidelně setkávají a přátelí písničkáři, kteří by na sebe jinak nejspíš nenarazili. Patří k nim třeba Nikola Muchová z Brna (Nepojedeš nikam / budeš doma kojit / žádná Paříž a lanýže), která má u jedné své písně na YouTube uvedeno, že si ji poslechlo 3,2 milionu lidí, nebo Karel Diepold (Nejsou vidět hvězdy ani světlo v kostele / Ale já věřím, že ještě jsme tu my), jenž ani po asi čtyřiceti letech vystupování zatím nenatočil jediné album. Na společných přeprázdninových nebo předvánočních seancích tu často vedle sebe posedávají tak odlišné autorské typy, jako jsou undergroundová pěvkyně Tamara Nathová (Na hrobě Jana Wericha kanár Mejly Hlavsy pelichá), rocker Filip Pýcha (Hlad ani žízeň nemám a vlastně nevím, čeho se mi nedostává), fyzický básník Petr Váša (Člověk to dnes nemá lehké / musí se tvářit jako rostlina) nebo legenda žánru Dagmar Voňková (Také mou a tvou duší prochází mícha vesmíru)... 
Každý z těch tří desítek autorů má v repertoáru drobné – a někdy velmi překvapivé – příběhy ze života a tahle studnice nápadů je zřejmě nevyčerpatelná. Michal Bystrov zpívá o Puškinovi, Jiří Dědeček o muži, co měl tisíc žen, Jiří Konvrzek o opilém ženichovi, který zastavil dopravu, Jiří Smrž o osamělém ukrajinském dělníkovi, jenž se vrací domů nočním autobusem, Petr Linhart o holčičce, která si pletla vojenské tryskáče s letkou andělů, Filip Rut o výrostkovi, jenž vymyšleným příběhem málem způsobil rasové nepokoje v Čechách, Marka Míková o Velrybím muži... Já mám v tomto neučesaném spolku funkci jakéhosi nutného dramaturga, a i když se léta snažím vrazit své převoznické veslo do ruky někomu jinému, zatím se mi to nepovedlo. Už jsem si tak nějak zvykl a zase tolik práce s tím není. Nejméně ze všeho mě baví odmítat nové uchazeče, kteří často píší, že si také připadají „osamělí“ a chtěli by si zahrát; sem tam ovšem mívají zbytečně vysoké sebevědomí. 
Teď v pátek, když jsme festival zahajovali, jsem ze staré desky pustil mimo jiné Mertovu písničku Chytit vítr. Když si ji poslechnete, nemusíte o autorově talentu ani chvilku pochybovat. Sotva dvacetiletý Vladimír tehdy zpíval: Dlouho se mi zdá, že ztrácím cenu – indickej dětem hlad nezaženu. To by se muselo líbit i Davidu Byrneovi. To kdyby dneska někdo napsal, bereme ho okamžitě!

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »